REKRUTACJA 2025/2026
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Resetowanie ustawień
Reset

Scenariusz zajęć 15.12.2021

15.12.21r

 

Temat: Wełniana historia.

 

Cele (dziecko: )

- doskonali logiczne myślenie

- z uwagą słucha wiersza, analizuje, wyciąga wnioski;

- dzieli wyrazy na sylaby,

- potrafi wyróżnić głoskę w nagłosie

- przelicza ilość sylab w wyrazie

-ogląda ilustracje i omawia ich treść, wyciąga wnioski

- wykonuje pracę plastyczną

- uczestniczy w zabawach ruchowych

 

 

Przebieg zajęć:

  1. Dziecko swobodnie porusza się po pokoju, na przerwę w muzyce zatrzymuje się wykonuje polecenia rodzica np. teraz dotykamy dłońmi podłogi, stajemy na jednej nodze, itp.
  2. Rozwiązywanie przez dziecko przeczytanej przez rodzica zagadki słownej (baran). Podział wyrazu baran na sylaby, określenie pierwszej głoski w wyrazie.

 

Na polanie trawkę je,

Wybrzydzając bee i bee,

Wełnę ma i duże rogi,

Gdy go spotkasz zejdź mu z drogi.

 

  1. "Wełniany baranek" – słuchanie wiersza J. Gałkowskiego czytanego przez rodzica.

Ten mały nasz baranek

wszyściutko ma wełniane.

Wełniane ma trzewiczki,

wełniane rękawiczki.

Co tu robisz, baranku?

Chłodno dzisiaj od ranka,

chmurki w niebie jak pianka.

Ten mały nasz baranek

wszyściutko ma wełniane.

W kołnierzu futra pełnym

ma łepek cały z wełny.

Ślicznie ci jest, baranku,

w tym wełnianym ubranku.

 

Rozmowa na temat treści wiersza.

Kto jest głównym bohaterem wiersza? Jak ubrany był baranek? Jak myślisz czy ubranie baranka jest ciepłe? Jak nazywa się samica barana? Do czego potrzebna jest wełna, którą mamy dzięki owcom?

  1. ,,Jak powstaje wełna?” - historyjka obrazkowa.

Dziecko ma opowiedzieć co się dzieje na każdym obrazku a następnie odpowiedzieć na pytania:  skąd mamy wełnę z której powstają swetry? Jakie jeszcze ubrania mogą być zrobione z wełny?

 

 

5.,, Koszyk skarbów” – prezentacja  przez rodzica- ubrań z wełny, drutów do robienia ubrań(w miarę możliwości).

 

  1. ,,Owieczki na łące,, - zabawa ruchowa – ćwiczenie dużych grup mięśniowych. Dziecko leży na łące (dywanie) i udaje śpiącą owieczkę. Na dźwięk uderzenia np. łyżką o kubek zaczyna chodzić na czworakach. Na dźwięk uderzenia o pokrywkę do garnków i hasło Wilk idzie! Owieczka- dziecko zatrzymuje się bez ruchu.

 

  1. Wesoły baranek – praca plastyczna. Rodzic przygotowuje w miarę możliwości kawałki wełny, krepiny, waty, kredki, klej. Dziecko używa dowolnego materiału do wyklejenia futra baranka, wybrane elementy koloruje kredkami. Dorysowuje trawę i słońce. Podpisuje pracę swoim imieniem jeśli potrafi.

 

Pozdrawiam Pani Ewa

Data dodania: 2021-12-15 10:48:45
Data edycji: 2021-12-16 19:20:25
Ilość wyświetleń: 1188

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej