32-540 Trzebinia
Osiedle Gaj 32
Drodzy Rodzice!
W minionym tygodniu realizowaliśmy tematykę „Na zielonej łące”. Dzieci poznawały mieszkańców łąki, rozmawiały o przyrodzie, rozwiązywały zagadki oraz uczyły się, jak ważna jest troska i otaczający nas świat.
Rozmawialiśmy o pracowitości i wspólnie zastanawialiśmy się, dlaczego warto być wytrwałym i sumiennym. Dzieci poznały także literę „h, H”, ćwiczyły jej rozpoznawanie oraz próbowały pisać ją w różnych formach.
Przedszkolaki utrwalały również nazwy zwierząt mieszkających na łące oraz kwiatów, które można tam spotkać. Dzieci z dużym zainteresowaniem rozpoznawały i nazywały owady, ptaki oraz kolorowe rośliny występujące na łące.
Nie zabrakło także zabaw matematycznych – dzieci wykonywały „rachunki na łące”, doskonaląc liczenie i logiczne myślenie. Rozmawialiśmy również o tym, jak ludzie, zwierzęta i rośliny są zależni od przyrody.
Podczas działań plastycznych dzieci malowały farbami kwiaty, używając do tego swoich paluszków, rozwijając swoją kreatywność i sprawność manualną. Wykonały także pracę techniczno-plastyczną „Motylek” oraz wspólną pracę grupową pt. „Wiosenna łąka”, tworząc piękną i kolorową kompozycję.
W tym tygodniu nie zabrakło również zabaw na placu zabaw przedszkolnym oraz wszelakich zabaw ruchowych.
Był to tydzień pełen ciekawych doświadczeń, zabaw i nowych wiadomości.















32-540 Trzebinia
Osiedle Gaj 32